Co może być celem na nowy rok?

Gdy zbliża się nowy rok, wiele osób postanawia dokonać zmiany w swoim życiu. Niektórzy postanawiają rzucić palenie, ograniczyć alkohol albo znaleźć sobie partnera. Są też tacy którzy chcą zgubić kilka kilogramów albo po prostu zacząć prowadzić zdrowszy tryb życia. Są to wspaniałe cele, ponieważ każdy krok ku zdrowiu jest godny pochwały. Jak więc zacząć? Co zrobić, aby nie spędzać wieczorów na kanapie przed telewizorem?

Jednym ze sposobów na motywacje jest wykupienie karnetu na siłownie. Dlaczego to działa? Ponieważ czujemy zobowiązanie. Wiemy, że powinniśmy chodzić na siłownie kilka razy w tygodniu inaczej nasze ciężko zarobione pieniądze przepadną. Gdy nie przepadamy za siłownią, może to być również karnet na basen, tenis albo inny rodzaj aktywności.

Kolejnym sposobem motywacji jest wspólny cel z drugą osobą. Może to być nasz przyjaciel, partner lub współmałżonek. Gdy będziemy umawiać się na aktywność fizyczną z drugą osobą, nawet jak nie będziemy nam się tego dnia chciało ruszać z domu, poczujemy motywacje.