Paintball to świetna rozrywka dla tych, którym nie wystarcza sieciowa strzelanka w gry komputerowe typu Counter Strike czy Call of Duty. Strzelanie nabojami z farbą trafiło do nas całkiem niedawno, ale już zdobyło sobie liczną rzeszę zwolenników. Strzelają się młodsi i starsi, kobiety i mężczyźni.

W dużych miastach jak Kraków paintball to już bardzo popularny sport. Rozgrywki nie są już tylko prowadzone w terenie leśnym. Jako że po zmianie ustroju politycznego, w Polsce upadło wiele zakładów, opuszczone i zrujnowane fabryki, hale przemysłowe, magazyny stały się niezwykle atrakcyjnymi arenami rozgrywek paintballowych. Jeśli więc chodzi o paintball Kraków daje duże możliwości uprawiania tego hobby.
Oczywiście, można go uprawiać na własną rękę, ale warto skorzystać z ofert którejś z wielu firm, które specjalizują się w organizowaniu rozgrywek paintballowych. Znacznie zwiększa to szansę na naprawdę ciekawe strzelanie. Firmy takie mają podpisane umowy na użytkowanie dobrych miejsc na takie rozgrywki. Inny plus to możliwość wypożyczenia sprzętu, a ten nie każdy miłośnik paintballa przecież posiada.