Święta Bożego Narodzenia wiążą się zwykle z rozkosznym lenistwem i pochłanianiem dużej ilości jedzenia. Ciężko odmówić sobie świątecznych wypieków naszych mam czy babć, słodyczy otrzymanych w prezencie gwiazdkowym, czy innych apetycznie wyglądających specjałów. Błogie lenistwo kończy się jednak w momencie, gdy musimy wrócić do pracy. I wtedy zaczynamy patrzeć krytycznie na swoje obfite kształty oraz dodatkowe kilogramy, zdobyte podczas rodzinnego świętowania.

Niektórzy starają się ograniczać jedzenie podczas świąt, lub przygotowywać bardziej dietetyczne potrawy. Są też tacy, którzy postanawiają spędzić święta aktywnie. Mimo że siłownie są w tych dniach zamknięte, możemy sami zorganizować sobie bardzo przyjemne formy ruchu, jak chociażby taniec. Ale co zrobić, jeśli nie lubimy tańczyć, a inne dyscypliny sportowe wyjątkowo nas nużą?

Możemy iść na łatwiznę i zdecydować się na zabiegi kosmetyczne, które, jeśli wierzyć obietnicom – mogą bardzo pomóc w drodze do pięknej sylwetki. Oczywiście nie spodziewajmy się od razu piorunujących efektów i nagłej utraty zbędnych kilogramów. Zabiegi tego typu służą zwykle jako pomoc, a nie jedyny środek w walce o idealne ciało. Jeśli martwi nas problem, jak się pozbyć cellulitu – możemy wybrać się na odpowiednie masaże, wspomagające spalanie tłuszczu i pobudzające układ krążenia. Po kilku seriach, połączonych z innymi zabiegami antycellulitowymi, możemy cieszyć się z efektów. Jednak nie wszystkie kobiety stać na tego typu usługi, a wyglądać pięknie chce każda. Jaką alternatywę możemy znaleźć?

Wiele pań decyduje się ma domowe sposoby radzenia sobie sobie z cellulitem, jak przykładowo peeling kawowy. Wcieranie fusów z kawy z balsamem nawilżającym lub oliwką oraz masaż szorstką rękawicą – mogą dać podobne efekty. Ważne jest, aby polubić także sport, najlepiej taki, który nie wymaga zakupienia drogiego sprzętu. Przykładami tego typu aktywności może być joga albo pilates, które możemy wykonywać samodzielnie w domu. Jeśli to nie pomoże, warto poważnie zastanowić się nad swoją dietą i trybem życia. Za kiepską kondycję naszej skóry często odpowiadają też używki, dlatego warto zrezygnować z papierosów.