Chhatrapati Shivaji Terminus
Do 1996 budowla ta nazywała się Victoria Terminus na cześć angielskiej królowej tego imienia. Jest to wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO dworzec kolejowy. Budowla jest piękna wybudowana w 1888 roku w stylu neogotyckim połączonym z elementami architektury indyjskiej.
Brama Indii
To budowla w kształcie łuku i wysokości około 26 metrów. Brama Indii wybudowana została w latach 1915 ? 1924 aby uczcić wizytę angielskiego monarchy Jerzego V i jego małżonki. Zbudowana jest ze zbrojonego betonu i żółtego bazaltu; wykończony czterema wieżyczkami. Zwykle od tego zabytku zaczyna się zwiedzanie Bombaju.
Jaskinie słoniowe
Są to wykute w skale jaskinie pochodzące z VII wieku. W środku znajduje niewiele ołtarzy i posągów hinduskich bóstw i płaskorzeźb. Na samym początku zwiedzanej trasy są wizerunki głównych bóstw: Brahmy, Wisznu i Sziwy. Część jaskiń została zniszczona przez Portugalczyków, którzy urządzili sobie w nich strzelnicę.
Muzeum Księcia Walii
Muzeum Księcia Walii powstało na cześć Edwarda VII (był księciem Walii, gdy zaszczycił Bombaj swoją wizyta) niedaleko Bramy Indii z charakterystyczną białą kopułą. W muzeum można obejrzeć dzieła sztuki tybetańskiej i nepalskiej, a główną atrakcją jest zbiór obrazów malarstwa indyjskiego, ale są także okazy pochodzące nawet sprzed 4 tysięcy lat.
W Bombaju jest także Bombajskie Muzeum Historii Naturalnej, galeria sztuki Jehangir i narodowa Galeria Sztuki współczesnej.