Turcja jest bardzo bezpiecznym miejscem na letni (a jeszcze lepiej ? jesienny urlop, gdyż latem jest tu bardzo gorąco).
Turcja Egejska ze swoimi malowniczymi lagunami, zatokami i wysepkami a w głębi lądu antycznymi ruinami jest wspaniałym miejscem na odpoczynek.
Wycieczka po wybrzeżu Morza Egejskiego dostarczy na pewno niesamowitych wrażeń. Jedno z pierwszych to ruiny starożytnej Troi: wykopaliska pokazują mury i ulice pochodzące z różnych okresów: najstarsze pochodzą z IV wieku przed naszą erą. Amatorom zwiedzania historycznych miejsc na pewno spodobają się także ruiny Pergamonu miasta, którego początki sięgają VII wieku przed naszą erą. Zachowały się tam pozostałości po świątyniach, bibliotekach, pałacach?wielka atrakcja jest potężny starożytny amfiteatr?dalszej części wycieczki po wybrzeżu dojeżdża się do Efezu?i tutaj nie brakuje pozostałości, po czasach, które znamy z historii antycznej. Posagi bogów, świątynie, fragmenty kanalizacji czy nawet miejski starożytny szalet. Pozostałości w Turcji po starożytnych Rzymianach.
Ale okolice te słyną nie tylko z pozostałości po antyku: są tu przepiękne krajobrazy, wapienne tarasy, można się wybrać na przeprawę łodzią ?