Sardynia nazywana jest ?wyspą złotych plaż? i co niektórzy twierdzą, że plaże na Sardynii są najpiękniejsze w całej Europie. Sprawia to aksamitny w dotyku piasek i promienie słońca grające na szmaragdowych falach.
Wyspa posiada od 1948 roku autonomię w ramach włoskiego państwa; językiem urzędowym jest oczywiście włoski, ale mieszkańcy posługują się swoim językiem sardyńskim.
Na wyspie warto zobaczyć miasto Cagliari stolica Sardynii) ze wspaniałym portem oraz najstarsza dzielnicą Castello. Na wysokich skałach położona jest otoczona murami i bastionami twierdza z wielkim tarasem widokowym skąd można podziwiać całą okolicę i Wieżę Słonia. W obrębie murów można także podziwiać katedrę Santa Maria okoliczne pałacyki. Jest także bardzo ciekawe Muzeum Archeologiczne dla wszystkich interesujących się archeologią i historią.
Na Sardynii warto także pojechać do Su Nuraxi, aby podziwiać ruiny nuraghi. Ciekawostką jest to, że ludzie żyjący 3 tysiące lat temu bez żadnej zaprawy potrafili wznieść tak wspaniałe budowle z wielkich granitowych bloków?