Czasami bywa tak, że nawet najmniejsze miejscowości mogą osiągnąć sukces w wypadku korzystnego położenia, odpowiedniego zarządzania oraz reklamy zachęcającej turystów do przyjazdu akurat w te regiony.

Przykładem miejsca, w którym to właśnie turystyka odgrywa znaczącą rolę jest Łeba. Spoglądając na mapę, nadmorski potentat, który zachęcić może dostępem do morza i pięknymi plażami w pobliżu. Do tego powinniśmy dodać bliskość nadmorskich wydm, wyjątkowych w naszym kraju oraz stosunkowo oryginalny klimat w porównaniu z wielkimi miastami jak chociażby Gdańsk czy też Szczecin. Czy te atuty wystarczają, aby zaistnieć na turystycznej mapie Polski?

Jak się okazuję, tak. Łeba cieszy się sporą popularnością i w sezonie jest jednym z najbardziej żywych nadmorskich miejsc, konkurując skutecznie z Ustką czy też Świnoujściem. Fenomen jest tutaj tym większy, iż jest to tak naprawdę bardzo mały kandydat do miana turystycznego giganta a w każdym kolejnym sezonie pokazuję, że odpowiednie zarządzanie może być w wypadku turystyki kluczem do sukcesu.