CZASAMI TAK NIE WIELE TRZEBA BY OSIĄGNĄĆ TO O CZYM SIĘ MARZY. ZA BARDZO CZŁOWIEK PATRZY W TYŁ ZAMIAST SKUPIĆ SIĘ NA TYM CO STOI PRZED NIM.

W dzisiejszym wpisie kilka krótkich złotych myśli, które myślę odpowiadają codzienności życiowej i każdy będzie mógł odnaleźć coś dla siebie, jakąś cząstkę, która do niego pasuję. Niby wiele jest prostych słów i łatwych przepisów ale ciężko czasem zastosować je po prostu przekreślając, uważając za zbyt banalne i mało skomplikowane, a czasem to wystarczy żeby osiągnąć to czego się oczekuję i najbardziej potrzebuję.

Czasami nie widzimy prostych rzeczy gmatwając je jak najbardziej się da. Potrafimy doprowadzić się do stanów, które chcielibyśmy uniknąć, a wszystko to spowodowane jest podejmowanymi pod wpływem chwili decyzjami i tak naprawdę sprzecznymi ze samym sobą. Często większość rzeczy wyolbrzymiamy, wikłając je i w ten sposób powstaje pętla, którą cały czas zaciskamy, a to powoduje powolne duszenie.

„Biegnę, a droga się oddala. jest coraz odleglejsza mojemu sercu, a bliższa rozumowi. Czego warto słuchać? A czemu warto przychwalać? Czemu nie zezwalać? Wszystko to niekończący się tunel odpowiedzi. Raz wiesz wszystko, a raz masz czarną dziurę, która się tylko pogłębia i przygnębia umysł pociągając za tym ciężkie ruchy ciała.”

„Cisza jest złym znakiem, który sieje zawsze największą panikę, bo żyjesz w niewiedzy tego co zaraz się wydarzy. Możesz znaleźć się w centrum największej wichury i wyjść z niej bez szwanku radząc sobie, bądź wyjść cały otrzaskany i ubrany w krwi rany.”

„Upaść można bardzo łatwo, łatwo także można stoczyć się na samo dno. A powstać i wyturlać się na sam szczyt jest wielkim wysiłkiem, a zdobyć mogą go wytrwali i ci którzy wiedzą czego chcą nigdy nie poddając się.”

„Jak iść najlepiej? Prosto przed siebie i nie na krzyż ani na ukos? Iść według wskazówek, które podpowiada ci rozum? Czy serce? Najlepiej iść tam gdzie kieruję cię to coś co odczuwasz za prawidłowe i nie krępuje żadnych Twoich ruchów nie kolidując z podjętymi ważnymi decyzjami.”

„Zdobyć szczyt jest ciężko ale prawda jest taka, iż nie starając się w niczym przekreślamy własne szanse na sukces i na upragnione osiągnięcia.”

„Gdy myślisz, że jesteś na dnie zdajesz sobie wtedy sprawę jak długo znajdujesz się w tym stanie, a przytłaczające będzie to, że nie szukałeś wyjścia lub z niego nie skorzystałeś i tkwisz w tym dłużej niż tak naprawdę myślałeś.”

„Rozpętać w życiu własną wojnę w samym sobie jest łatwo i tak łatwo doprowadzić w sobie do spięć i wielu sprzeczności, które potrafią zamknąć nadzieje na to lepsze.”

„Jak odpowiadać sobie na trudne pytania? Nie szukać na siłę odpowiedzi, bo kiedyś obudzi się coś w Tobie, co zatwierdzi wszystkie racje i zmyje sprzeczności z umysłu jak czysta woda.”

„Czasem czujemy się bezsilni popadając w szarość i codzienną rutynę w niczym nie odnajdując szczęścia, a spowodowane jest to rozplanowaniem własnego życia, stworzenie w nim sztucznych i szukanych na siłę odkryć prowadzących w ślepą uliczkę.”

„Życie niby takie proste, a tak trudne jest. Ciężko cokolwiek zaplanować bo powoli samemu tak łatwo to zrujnować. Ty planujesz, a ktoś się śmieje i wiele pomysłów ci jedną wielką wichurą rozwieje. Nad przepaścią staniesz i zamkniesz oczy myśląc, że most Ci się pod nogami roztoczy i wielki most w jakiś sposób przekroczysz bez żadnego problemu z czyjąś pomocą, komuś zaufasz, a tak naprawdę sam sobie w ten sposób w oczy nachuchasz. Brudne powietrze ciężko oczyścić z toksyn. Musisz umrzeć, by znów narodzić się na nowo i stworzyć wszystko na kolorowo nie przywracając palety szarych barw.”

Czasami nie mamy wyjścia. Szukamy różnych rozwiązań, które nie koniecznie muszą być słuszne.