Costa Brava – wybrzeże Hiszpanii

Chcesz spędzić atrakcyjne wczasy na jednym z gorących hiszpańskich wybrzeży? Poczuć latynoski klimat, poznać wspaniałych ludzi i zarazić się pozytywną energią? Costa Brava, czyli „Dzikie Wybrzeże”, to raj dla miłośników wypoczynku oraz zwiedzania.

Jednym z najpopularniejszych kurortów wypoczynkowych na „Dzikim Wybrzeżu” jest Lloret de Mar. Jest to urocze miasteczko, gdzie co roku licznie przybywają z całego świata turyści spragnieni zarówno słońca, błękitnego morza i pięknych widoków jak i nocnych rozrywek. Pełno tutaj restauracji, dyskotek oraz hoteli. Lloret jest położone ok. 75 km od Barcelony. Znajdują się tutaj pozostałości zabudowań iberyjskich oraz rzymskich. W czasach średniowiecza Loret de Mar było atakowane przez Saracenów i dlatego do dzisiaj w Lloret tańczony jest tradycyjny regionalny taniec o nazwie „Ses Almorratxes”. Lloret to miasto portowe, na początku XX w. znaczną rolę odgrywało tu rybołówstwo, dlatego symbolem tego miasta jest rzeźba Żony Rybaka.

Costa Brava to również doskonała destynacja dla miłośników zwiedzania i sportu. Wiele biur podróży oferuje interesujące wycieczki fakultatywne, z których naprawdę warto skorzystać. Jedną z nich może być podróż do Barcelony – stolicy Katalonii. Jednym ze znanych na całym świecie obiektów jest Sagrda Familia, posiadająca status bazyliki. Została ona zaprojektowana przez jednego z najsławniejszych hiszpańskich architektów- Antonio Guadiego, jednak jego projekt do dnia dzisiejszego nie został ukończony. Budowa rozpoczęła się w 1882 r., ale po śmierci Guadiego nie zdołano jej kontynuować, gdyż w założeniu Sagrada Familia miała być budowlą organiczną, każdy element musiał być rzeźbiony osobno i nie mógł być taki sam jak pozostałe. Ponadto projekty Guadiego zostały zniszczone podczas hiszpańskiej wojny domowej.

Barcelona to także stolica narodowego sportu hiszpanii – piłki nożnej. Wszyscy zagorzali fani tej dyscypliny powinni zwiedzić znajdujący się w mieście stadion Camp Nou. W jego budynku znajduje się także muzeum z trofeami najbardziej znanego i utytułowanego klubu – FC Barcelona.