Snowboard to dyscyplina, która szturmem zdobyła popularność nie tylko na świecie, ale także w Polsce, na naszych rodzimych stokach. Jest szczególnie modna wśród młodzieży i ludzi młodych i skutecznie odbiera zwolenników tradycyjnemu narciarstwu. Wbrew pozorom, nauka jazdy na desce snowboardowej nie jest trudna i po opanowaniu podstaw można cieszyć się jazdą.
Dobrym wyborem do nauki jazdy na snowboardzie są zimowe obozy. Są one głównie przeznaczone dla dzieci i młodzieży, ale niektórzy organizatorzy mają też ofertę dla dorosłych. Obozy snowboardowe to połączenie nauki jazdy na desce z atrakcyjnym programem. W zależności od oferty, nauka jazdy na snowboardzie może się odbywać nawet codziennie. Udział brać mogą także osoby, które nigdy wcześniej nie stały na desce snowboardowej. Oczywiście, na obozy te mogą się zapisywać też osoby, które jazdę na snowboardzie chcą udoskonalić.
Uzupełnieniem obozów są oczywiście rozmaite zajęcia dostosowane do wieku uczestników: wycieczki, dyskoteki, ogniska. Zapisując się na obozy snowboardowe klient zazwyczaj otrzymuje też karnet na wybrane stoki czy wyciągi. W cenę wliczone jest też ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Oczywiście obóz snowboardowy ma w standardzie noclegi podstawowe wyżywienie. Większość obozów organizowana jest w Polsce i to niekoniecznie w dużych górach, ale również tam, gdzie są stoki pozwalające na jazdę. Organizowane są też obozy za granicą.