Norweski Malbork…
Jako dumni przedstawiciele naszego kraju musimy wiedzieć kilka faktów. O stolicy, naszych przodkach czy też ogółem historii, która chociaż burzliwa ma w sobie wiele uroku i godnych zapamiętania chwil.

Jednym z ewenementów w owej historii jest zamek w Malborku. Potężna twierdza, nigdy nie zdobyta drogą militarną, ideał pośród średniowiecznej architektury, który gwarantował przez długi okres czasu panowanie nad regionem Zakonowi Krzyżackiemu. Czy jest to tylko wyjątek w średniowiecznej skali? Z pewnością nie. Przykładów miejsc niezdobytych jest zdecydowanie więcej.

Wystarczy znaleźć najbliższe połączenie lotnicze, wpisać np ,, loty Rzeszów Oslo” czy też w miejsce Rzeszowa inne miasto i wybrać się w niezapomnianą podróż. Twierdza Akershus, bo o niej mowa również nigdy nie została zdobyta. To piękne miejsce, co ciekawe – niezdobyte nawet podczas II Wojny Światowej przez Niemców, którzy musieli skorzystać z dyplomacji i przejąć ją od Norwegów w wyniku kapitulacji. Jest o wiele więcej takich miejsc, wystarczy tylko poszukać.