Opis łowiska

Ta niewielka i niezwykle urokliwa woda znajduje się w miejscowości Chrząstawa Wielka niedaleko Wrocławia.
Przez ponad 20 lat zbiornikiem opiekowała się pobliska piaskownia, dbając o regularne zarybienia oraz utrzymanie porządku na terenie łowiska.
Zbiornik ma 6,5 hektara może pomieścić 10 dwuosobowych drużyn. Głębokość waha się od 5 do nawet 8 metrów.
Dno jest twarde i nie brakuje na nim ciekawych miejsc, takich jak niewielkie górki, na których warto położyć swoje zestawy
Rybostan łowiska jest bardzo urozmaicony. Pierwsze zarybienia odbywały się już w czasie eksploatacji kruszcu, czyli od ponad 20 lat, aż do jesieni ubiegłego roku.
Z naszych informacji, potwierdzonych przez zaprzyjaźnionych karpiarzy łowiących na tej wodzie w ubiegłych latach wynika, iż największy złowiony karp ważył 18 kg, a w roku 2013 łowiono egzemplarze ważące 15 kg.
Sporo jest ryb w przedziale 10-13kg.
W 2014 roku staw został zarybiony rybami w przedziale 10-16 kg w ilości ponad 50 sztuk.
Wyniki mogą zaskoczyć niejednego, kto zdecyduje się zmierzyć z tym łowiskiem, jednak trzeba zaznaczyć, że nie jest to łatwa woda.
Trzeba wykazać się umiejętnościami i sprytem aby przechytrzyć pływające w niej okazy. Zapewniamy jednak, iż warto gdyż ryby zamieszkujące Szmaragdowy Staw są bardzo silne i waleczne.
Nawet niewielkie sztuki potrafią zapewnić wiele radości i niezapomnianych chwil podczas holu.
Zbiornik ten jest doskonałym miejscem na organizacje zawodów i imprez wędkarskich. Ze względu na układ dna i podobną głębokość zapewnia równe szanse wszystkim drużynom.
Plac wokół zbiornika jest ogrodzony, co wpływa korzystnie na komfort i bezpieczeństwo. Dodatkowo na terenie łowiska znajduje się również WC.

Ilość stanowisk: 10

Cena za dobę: 30zł za dobę – dla członków PFWK, 50zł za dobę dla niezrzeszonych

Telefon: 697 654 764 – Wojtek (opiekun łowiska), 606 998 699 -Kamil

Adres gospodarza: Chrząstawa Wielka niedaleko Wrocławia

Adres email: szmaragdowe@pfwk.pl

Używanie środków pływających: Tak

Cena za łódź: brak danych

Baits.pl