W natłoku codziennych spraw, w nie przerwanej gonitwie za ?lepszym jutrem?, zwykle brakuje nam czasu a co gorsze, całkiem zapominamy o aktywności fizycznej. Sport jest bardzo istotnym i ważnym elementem do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dzięki niemu i związanemu z nim wysiłkowi fizycznemu, do machiny jaką jest nasze ciało, dostarczana jest odpowiednia ilość tlenu. Również mózg otrzymuje dodatkową dawkę tego pierwiastka co znacznie polepsza koncentrację i poprawia naszą wydajność.

Warto jest poświęcić kilkadziesiąt minut dziennie na sport, w jakiejkolwiek formie. Nie potrzeba do tego, wbrew pozorom, nie wiadomo jakich wydatków finansowych a tym bardziej warunków do jego uprawiania. Każdy może włożyć buty sportowe i zacząć biegać. W każdym domu znajduje się choćby jeden rower na którym można rozpocząć przygodę na dwóch kółkach. Tak naprawdę wystarczy tylko ruszyć z miejsca by sport stał się częścią naszego życia.
Nie ważne jaka dyscyplina przypadnie nam do gustu. Nieistotne w jakim jesteśmy wieku. Ważne byśmy wprawili w ruch nasze ciało i robili to stopniowo, powoli przyzwyczajając zastany organizm do wysiłku. Efekty przyjemnie spędzonego, z potem na czole czasu, bardzo szybko pozytywnie nas zaskoczą.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.