Na Dolnym Śląsku położone wśród wzgórz i lasów jest sporo bardzo ciekawych architektoniczne i godnych zwiedzenia zamków?można w nich przenocować, spróbować regionalnego jedzenia i popławić się trochę w luksusie, który niegdyś dostępny był tylko dla wybrańców losu.
Nad doliną rzeki Kwisy góruje perła w koronie Dolnego Śląska zamek Czocha. Wygląd ma bardzo tajemniczy na zewnątrz, ale to jego wnętrza obfitują w tajne przejścia i skarbce czekające jeszcze na ich odkrycie. Już odkryto kilkanaście, a jest ich podobno około czterdziestu?zamek powstał w tym miejscu ponad osiemset lat temu, ale przez kolejnych właścicieli był przebudowywany, a obecny wygład zawdzięcza bogatemu fabrykantowi z Drezna, który w 1912 roku przeprowadził ostatnią wielką przebudowę i to on ponoć kazał wybudować tajemne przejścia i skrytki. Plotka głosi, że był masonem i odprawiał na zamku tajemnicze masońskie obrzędy.
Na terenie zamku jest też studnia ?niewiernych żon?, do której według legendy w XV wieku wrzucona została na rozkaz swojego małżonka pani Gertruda oskarżona o zdradę małżeńską.
Zamek Czocha nie przypomina muzeum?