Lato to najlepsza pora roku do zarobków jeżeli chodzi o nadmorskie kurorty oraz miasta specjalizujące się w turystyce. Istnieją jednak w Polsce miejsca, które świetnie funkcjonują zarówno zimą jak i latem.

Górskie regiony, bo o nich mowa mają w tym wypadku naturalną przewagę. Długi okres, w którym wypoczywający odwiedzają akurat te miejsca w Polsce sprawiają, że niektóre z miejscowości wyspecjalizowały się akurat w takiej formie napełniania budżetu. Przykładem miasta, w którym turystyka jest główną siłą napędowa jest Zakopane. Perła Tatr, która łączy turystyczne atrakcje w formie skoczni narciarskiej, Gubałówki z bazą wypadową do zwiedzania Tatr. W okresie zimowym, w pobliżu znajduje się wiele stoków narciarskich, które przyciągają turystów i spragnionych zimowego szaleństwa.

Takie położenie sprawia, iż jest to jedno z najpopularniejszych miejsc zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. W konsekwencji, możemy odnieść czasami wrażenie, że nacisk na turystykę jest tutaj zbyt duży, nie każdemu do gustu przypada bowiem tłok i nieustanna komercjalizacja.