Warszawa jest miastem o niezwykle bogatej i burzliwej historii. Stolica Polski była świadkiem wielu znaczących nie tylko na skalę europejską, ale i światową wydarzeń historycznych. Nie dziwi zatem fakt, iż w mieście tym odnaleźć można całe mnóstwo wartych zobaczenia miejsc turystycznych. Wśród tych najchętniej odwiedzanych jest między innymi Muzeum Powstania Warszawskiego, które swym rozmachem oraz nowoczesnym podejściem do tego trudnego tematu przyciąga nie tylko osoby dorosłe, ale także i młodzież oraz dzieci.

Pałac Kultury i Nauki, który stoi w samym sercu miasta nieopodal Dworca Głównego to najbardziej rozpoznawalny budynek warszawski. Jest to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów nie tylko na wartość kulturową, ale także i możliwość obejrzenia z jego szczytu niezwykłej panoramy miasta.

Atrakcje turystyczne Warszawy to jednak o wiele więcej, niż jedynie miejsca związane z historią miasta. Istnieje bowiem także cała masa atrakcji dla turystów, które powiązane są choćby ze sportem. Nie można bowiem pominąć choćby Stadionu Narodowego, który przygotowany został na odbywające się nie tak dawno w Polsce Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Jest to jeden z najnowocześniejszych stadionów piłkarskich w Europie. Jest to obiekt równie chętnie odwiedzany przez rzesze turystów z całego świata.