Praca stewardessy jest zawodem szalenie ciekawym i rozwijającym. Umożliwia ona nie tylko podróże do niemal wszystkich części świata, ale także poznanie wielu ciekawych ludzi. Dodatkowym faktem, który zachęca do zainteresowania się zawodem stewardessy, są ich wysokie zarobki. Taka wizja pracy stewardessy sprawia, że o wykonywaniu tego zawodu marzy wiele młodych dziewcząt.
Po głębszej analizie można jednak dostrzec, że praca ta ma również wiele wad, które mogą sprawić, że wykonywanie tej pracy na dłuższą metę może źle się odbić na naszym życiu prywatnym i towarzyskim.
Należy zauważyć, że właśnie to co wydaje się być w tej pracy najatrakcyjniejsze, czyli ciągłe podróże, może właśnie sprawiać, że osoby wykonujące ten zawód mają problem ze znalezieniem partnera i założeniem rodziny. Dzieje się tak dlatego, że personel pokładowy w samolotach, wykonując obowiązki wynikające ze swojego stanowiska pracy niemal ciągle przebywać musi poza miejscem swojego zamieszkania.
Kolejną wadą w zawodzie stewardessy jest permanentne narażenie na stres. Na pokładzie samolotu podczas lotu mogą zdarzyć się różne sytuacje takie jak nieprzewidziane awarie techniczne, czy nieprzyjemni, awanturujący się pasażerowie. Stewardessy muszą radzić sobie z wszystkimi takimi przypadkami, gdyż są one odpowiedzialne za bezpieczeństwo pasażerów.