Gdańsk, Gdynia i Sopot tworzą w Polsce największy kompleks miast połączonych ze sobą i stanowią świetny punkt wypadowy dla ludzi pragnących wypocząć. Bliskość zatoki a do tego bardzo dobre zaplecze hotelowe oraz gastronomiczne to tylko niektóre z atutów tej pomorskiej aglomeracji.

Turystyka jest bardzo ważnym czynnikiem kształtującym budżet tego zespołu miast. Odpowiednie przygotowanie hotelowe, żywieniowe oraz ładne plaże mają sprawić, że liczba turystów nieustannie będzie zasilać budżet miast. W wypadku Gdańska, warto wspomnieć o atrakcjach jak chociażby Stare Miasto czy też Katedra w Oliwie. Sopot kojarzy się nam z najbardziej popularnym molo w Polsce, Gdynia to z kolei bardzo dobra infrastruktura nadmorska oraz Skwer Kościuszki.

Jak widać atrakcji jest wiele, jednak głównym czynnikiem przyciągającym wczasowiczów jest dostęp do morza. Mnogość plaż oraz ich bardzo dobre przygotowanie sprawiają, że liczba turystów nieustannie zwiększa się. Ta z kolei jest źródłem znacznego dochodu, zarówno dla miejscowych przedsiębiorców jak i kasy miasta.