W poprzednim niezbyt długim tekście powiedziałem, czym są pompki oraz opisałem w dużym skrócie, na jakie mięśnie oddziałuje w pierwszej kolejności to ćwiczenie. Dzisiaj piszę kolejny artykuł poświęcony uginaniu i prostowaniu ramion w podporze przodem, jednakże tym razem skupię się na tym, jak poprawnie należy wykonywać pompki.
Zacznijmy od tego, iż ciało powinno być całkowicie wyprostowane. Pięty, kolana, miednica oraz barki powinny być ułożone wzdłuż prostej linii. Bardzo wielu początkujących popełnia tragiczny w skutkach błąd i zgina swoje ciało podnosząc nadmiernie biodra, albo też je opuszczając. Ponadto stopy należy ustawić blisko siebie oraz oprzeć się na palcach. Standardowa pompka preferuje rozstawienie rąk nieco szerzej od klatki piersiowej, jednakże nie jest to reguła.
Sądzę, że powiedziałem wszystko, co najważniejsze na temat poprawnego wykonywania pompek. Jeśli czytelnik będzie się stosował do tych zasad, może być pewien, że wykona optymalny trening przedramion i innych grup mięśniowych.