Dlaczego warto uprawiać tenis?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że tenis uprawiany jest przez prawie 100 milionów ludzi na całym świecie. Ponadto w Polsce z roku na rok rośnie liczba osób trenujących tą dyscyplinę sportową. Dlaczego zatem warto uprawiać tenis?

Wymieniony sport przede wszystkim korzystnie oddziałuje na zdrowy organizm dzieci. Do największych zalet tenisa należy zaliczyć: usamodzielnienie, sportową rywalizację, bardzo pozytywne rozładowanie energii, kształtowanie charakteru, rozwój koordynacji ruchowej, możliwość nawiązywania licznych przyjaźni wśród rówieśników, a także rozwój intelektualny.

Tenis jest również świetną opcją dla osób dorosłych. Naukę tej dyscypliny sportu można bowiem zacząć praktycznie w każdym wieku. Sport pozwala zatem osobom starszym odciąć się od codziennych stresów.

Kolejną korzyścią uprawiania tenisa będzie fakt, że w zaledwie godzinę można spalić od 400 do nawet 600 kcal. Dodatkowo trenowanie dwa razy w tygodniu zmniejszenie ryzyka zachorowań na serc, a także zwiększenie wydolności płuc.