Zastanawialiście się kiedyś, jak dobrze się ubrać, nie wydając na ciuchy majątku? By świetnie wyglądać wcale nie trzeba mieć mnóstwa pieniędzy i często odwiedzać drogich galerii handlowych. Wystarczy dysponować odrobiną fantazji i mieć w zanadrzu kilka miejsc, w których zawsze jest szansa na wypatrzenie prawdziwej perełki…

Ciucholandy górą

Jednym z wielu takich miejsc są popularne second-handy – kiedyś kojarzące się raczej z biedą i mało wyrafinowanym stylem, dziś przeżywające natomiast swój renesans i cieszące się ogromnym zainteresowaniem również wśród bogatszej części społeczeństwa. Dlaczego? Ano dlatego, że można w nich znaleźć naprawdę ciekawe niepowtarzalne rzeczy, z których jest możliwość skomponować sobie całkiem niezłą garderobę. Szczególną popularnością cieszy się teraz styl vintage, czyli ubrania z lat 20., 30., 40…. Gdy zakupimy kilka części garderoby stylizowanej na pierwszą połowę XX wieku i z gustem je połączymy, umiejętnie dobierając dodatki, z pewnością stworzymy niepowtarzalną kreację zarówno do pracy, jak i na wieczorne wyjście.

Giełdy i bazarki też na topie

Dobrym miejscem na tego typu zakupy są również przeróżne giełdy, na których sprzedawane są nie tylko samochody, meble i sprzęt elektroniczny, ale i ubrania. Wystarczy podpytać znajomych lub poszukać w Internecie, gdzie w okolicy takie miejsca funkcjonują. Poza tym, ciekawe stylizacje możemy znaleźć także na bazarkach – tam jednak najczęściej będziemy mieli okazję zakupić nie rzeczy używane, lecz całkiem nowe i markowe – tyle, że znacznie taniej, niż w normalnym sklepie.

Dobra jakość za niską cenę

Całkiem atrakcyjnymi cenami markowych ciuchów pochwalić mogą się również outlety, w których ceny za ubrania znanych brandów i projektantów spadają czasem aż do -70%. Outlety znajdują się w każdym większym mieście i w wielu mniejszych miejscowościach. Dodatkowo, często organizowane są tam tzw. noce zakupów – wtedy wypełnić swoją szafę z jeszcze mniejszym uszczerbkiem dla własnego portfela.

Zakupy internetowe coraz popularniejsze

By kupić wymarzone części garderoby taniej, czasem wystarczy przymierzyć daną rzecz w tradycyjnym sklepie, a zakupić ją przez Internet. Często jest to znacznie korzystniejsze, nawet doliczając koszty przesyłki. Coraz większą popularnością cieszą się również internetowe platformy wymiany handlowej między osobami prywatnymi, które oferują swoim użytkownikom bezpłatne dodanie ogłoszenia o sprzedaży swoich rzeczy, w tym ciuchów. Jest to o tyle wygodny sposób, że nie trzeba odchodzić od komputera, by wypatrzyć prawdziwe perełki – a potem wystarczy już tylko umówić się na osobiste spotkanie ze sprzedającym i przymiarkę. Transakcje również zawierane są bezpośrednio – co jest świetnym rozwiązaniem, gdyż omijane są w ten sposób koszty przesyłki.

Podsumowując, nie trzeba wydawać worka pieniędzy, by ubrać się stylowo i gustownie. Wystarczy tylko odrobina kreatywnego podejścia do tematu, parę lokalizacji, w których będziemy mogli zrobić zakupy i… już można dać się ponieść zakupowemu szaleństwu.