Dobre zaplanowanie podróży to podstawa udanego urlopu albo wycieczki. Ważne, by odpowiednio zgrać wynajem hotelu, samochodu, do godzin przylotu i odlotu samolotu. Następnie pozostaje już tylko zwiedzanie i relaksowanie się. Przy planowaniu podróży warto wziąć pod uwagę kilka parametrów:
* długość przelotów i przejazdów
* oraz własne preferencje odnośnie podróży
* koszt
* czas podróży

Warto korzystać z tanich linii lotniczych, ponieważ ich bilety lotnicze polegają po prostu na wynajęciu miejsc w samolotach innych przewoźników, bądź przelocie własnym tańszym samolotem. Tanie latanie pozwoli nam zaoszczędzić znaczne kwoty pieniędzy, dzięki czemu będziemy mogli przeznaczyć je na wycieczki i podróże oraz na wypoczynek. Można zaoszczędzić nawet do kilkuset euro na lotach do Singapuru, Tokyo, Kopenhagi, Berlina, a nawet do Warszawy, Gdańska czy Katowic.

Dzięki ofertom umieszczonym na stronach internetowych biur podróży możemy wstępnie przygotować sobie kosztorys i harmonogram naszej wycieczki. Głównym problemem przeważnie są koszta, jednak odwiedzając różne biura możemy porównać ich oferty i stwierdzić, znaleźć tanie bilety lotnicze bądź jakieś promocje w rodzaju „Last Minute”. Często warto zamawiać bilety dużo wcześniej, gdyż dzięki temu będziemy mogli zaoszczędzić znaczne kwoty. Nawet do kilkuset euro! Warto patrzeć również czy loty do najbliższego lotniska są rzeczywiście tańsze niż przejazd wynajętym samochodem z lotniska bardziej odległego.

Osobiście polecam korzystać z internetowego biura podróży Grupa Travel. Posiadają konkurencyjną ofertę oraz niski ceny, ale tak naprawdę wybór dobrego biura podróży należy do każdego z was, podróżników. Ostatnio miałem przyjemność korzystać z ich usług. Chciałem tanio dolecieć do Anglii. Biuro to profesjonalnie wyszukało i zarezerwowało mi bilety lotnicze, a dokładniej to e-ticket, czyli tzw. bilet elektroniczny. Dzięki Bogu, że jest to zespół profesjonalistów, bo inaczej to chyba nie dałbym rady zarezerwować tych biletów. Mają siedzibę w Gdyni, więc bez problemu mogłem odebrać mój bilet i zapłacić od ręki – naprawdę tanio! Jestem pewien, że będę w przyszłości korzystał z ich usług i wyszukiwarki tanich połączeń lotniczych. Grupa Travel Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni posiada bogatą ofertę biletów lotniczych. Dodatkowo posiada znakomitą wyszukiwarkę lotów lotniczych, która obejmuje zestawienie wszystkich połączeń lotniczych (połączenia rejsowe plus tanie linie lotnicze, z opcją najtańszych połączeń) oraz możliwość rezerwacji hotelu i samochodu. Mówiąc krótko – polecisz z nimi gdzie chcesz, a przede wszystkim tanio.