Jeśli mamy odpowiednią ilość miejsca, a najlepiej dodatkowe pomieszczenie, oraz możliwość finansową warto zainteresować się tematem urządzenia własnej siłowni w swoim domu.
Wiele osób urządza takie pomieszczenie w garażu lub piwnicy wykorzystując dużą ilość miejsca, oraz fakt, że zwykle w pomieszczeniach tych nie musimy dbać o kwestię estetyki czyli wyglądu danego pokoju po rozstawieniu sprzętów fitness.
Sprzęt fitness warto dobierać do własnych, indywidualnych potrzeb. Niektórym wystarczą sprzęty do treningu solowego np atlas, ławeczka i odpowiednia ilość obciążeń. Inni zaś będą potrzebowali sprzęt do ćwiczeń typu cardio, takich jak rowerek treningowy, bieżnia lub wioślarz.
Dzięki temu, że sami mamy możliwość wyboru sprzętu, którym wyposażamy naszą domową siłownię, unikamy płacenia za sprzęt którego nie wykorzystujemy, a jednocześnie mamy możliwość zainwestowania w dodatkowy sprzęt, którego na siłowni na którą dotychczas uczęszczaliśmy nam wyjątkowo brakowało. Jest to idealne rozwiązanie dla pasjonatów sportu.