W coraz większej ilości parków, skwerów, lasów czy innych rekreacyjnych terenach budowane są siłownie. W ten sposób lokalne władze dbają o zdrowie i kondycję swoich mieszkańców. Warto wykorzystać te możliwości.
Siłownie zewnętrzne to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu. Wystarczy nieco dłużej zaplanować spacer do parku, zaopatrzyć się w wodę i ubrać się w strój sportowy. I to wszystko całkowicie za darmo.
Korzystając z takiego miejsca nie odczuwamy presji z powodu niewykorzystanego biletu wstępu. Gdy się już porządnie zmęczymy możemy wrócić do domu. Dodatkowo, siłownie na dworze pełnią także funkcję towarzyską. Z reguły są to tacy sami amatorzy jak my. Raczej nie korzystają z nich profesjonalni sportowcy, wobec czego nikt nie będzie nas zawstydzał swoimi wynikami.
Korzystając z urządzeń do ćwiczeń warto pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze zapoznajmy się z opisem danego urządzenia. Powinna tam być informacja o sposobie danego ćwiczenia wraz z ilością serii i powtórzeń. Dane te podają specjaliści wobec czego warto się ich trzymać.
Nie okupujmy urządzenia w nieskończoność – inni również chcą skorzystać.
Zadbajmy także o pozostawienie miejsca w czystości. Wszelkie zauważone awarie natomiast w trosce o bezpieczeństwo swoje i innych zgłaszajmy odpowiednim organom samorządowym