Poznań Open 2013 bez ubiegłorocznego zwycięzcy i finalisty

Jedno jest pewne – podczas Poznań Open 2013 będziemy mieli nowych tenisistów w finale. W rozpoczynającym się w sobotę challengerze nie zobaczymy bowiem Jerzego Janowicza oraz Francuza, Jonathana Dasnieresa de Veigy. Janowicz – wiadomo. Po wimbledońskim półfinale awansował na 17. miejsce w rankingu ATP i nie ma żadnej regulaminowej furtki, żeby mógł wystąpić w turnieju z pulą nagród 30.000 Euro. To oznacza, że wbrew zapowiedziom organizatorów, na pewno nie będzie w stanie obronić tytułu.
jonathan dasnieres de veigy

Jonathan Dasnieres de Veigy
Foto: Marta Urbanik, Szczecin 2012, Tennis Alternative/TenisLove

Dziś z imprezy wycofał się również finalista z ubiegłego sezonu, Dasnieres de Veigy. Francuz ma sezon zniszczony przez kontuzje. Niewiele w tym roku grał i prawie nic nie osiągnął. Z turnieju wycofał się również młody Hiszpan, Javier Marti.

W drabince zastąpią ich bardzo przystojny Brazylijczyk Leonardo Kirche (swego czasu jeden z lepszych juniorów świata, tylko kiedy to było…) oraz 20-letni Słowak Jozef Kovalik, nieźle zapowiadający się gracz.

Następni w kolejce są Pavol Cervenak (Słowacja), Nicolas Renavand (Francja), Dusan Lojda (Czechy) oraz Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegovina). Z turnieju eliminacyjnego wycofał się jeden z czołowych nastolatków w rankingu ATP, Francuz Lucas Pouille.

Dla fajnych zdjęć i ciekawostek polub nasz profil na Facebooku