Gdańsk taniej. Możliwości

Gdańsk jest jednym z najpiękniejszych polskich miast, do tego położonym nad morzem – nic dziwnego, że jest wręcz oblegany przez turystów. Sytuacja taka, poza licznymi zaletami (szeroka oferta hotelowa, atrakcje, liczne restauracje…), ma też dla przeciętnego turysty pewne wady. Jedną z nich są ceny hotelowych pokoi, w miejscach popularnych oczywiście wyższe.

Nie oznacza to jednak, że znalezienie tańszej kwatery w Gdańsku jest niemożliwe. Opcji jest wiele: hotele w mniejszych miejscowościach pod Gdańskiem, wynajem pokoju w pensjonacie czy czyimś domu, wynajem krótkoterminowy (wynajmowanie mieszkań na kilka dni), opustoszałe latem akademiki, ośrodki wypoczynkowe państwowych urzędów, couch-surfing (zatrzymanie się u obcych osób, poznanych za pomocą specjalnego serwisu internetowego), przyjazd poza sezonem czy po prostu wybór nie hotelu, a ośrodka „bez gwiazdek” i rezygnacja z pewnych wygód…

Jedno jest pewne: poszukiwania noclegu na każdą kieszeń warto – w dzisiejszych czasach wręcz trzeba – zacząć od wklepania w internecie frazy „tanie spanie Gdańsk” lub podobnej. Resztę możemy spokojnie zostawić sztucznej inteligencji.