„Dzik jest dziki” czyli dziecięce wspomnienia

Okres lat młodzieńczych to dla większości ludzi najwspanialszy okres w życiu. Beztroska i błogie lenistwo charakteryzujące ten czas już na zawsze pozostaną w pamięci. We wspomnieniach nie zabraknie również zabaw i rymowanek, których nauczyli nas rodzice, dziadkowie czy Panie w przedszkolu.
Jedną z takich zabaw jest rymowanka „Dzik jest dziki”. Bardzo proste słowa i szybko wpadająca w ucho rytmika wiersza powoduje, że każde dziecko jest w stanie się jej nauczyć. Ponadto, „Dzik jest dziki” jest zabawą integrującą wszystkie biorące w niej udział dzieci. Sformułowanie „Dzik jest dziki” jest bowiem początkiem gry ruchowej, w której jedno dziecko, stając w kole przybiera postać złego dzika. Pozostałe dzieci biegają po sali, po czym na słowa „niech na drzewo szybko znika” przytulają się do ściany pełniącej wówczas rolę drzewa i czekają na wybór dzika.
Podsumowując, „Dzik jest dziki” jest ciekawą zabawą ruchową, rozwijającą sprawność ruchową dziecka i przyczyniającą się do stworzenia integracji w grupie.