Konie bez wątpienia można uznać za jedne z najpiękniejszych i najmądrzejszych zwierząt. Łatwo i chętnie współpracują z ludźmi i uczą się nowych sztuczek. To sprawia, że wciąż są chętnie hodowane jako zwierzęta towarzyszące, choć od dawna nie są niezbędne w transporcie czy pracy rolników.

Jazda konna to sport odpowiedni dla człowieka w każdym wieku, niezależnie od kondycji fizycznej. Także dzieciom nauka jazdy konnej może przynieść wiele korzyści. Pozwala ćwiczyć równowagę i koncentrację, wyrabia mięśnie nóg i grzbietu a także uczy najmłodszych miłości do zwierząt, cierpliwości, wrażliwości i opiekuńczości. Dlatego warto zapoznać dzieci oraz młodzież z tym eleganckim sportem.
Idealnym miejscem do nauki jazdy są obozy konne. Odbywają się podczas w wakacji i ferii zimowych w najpiękniejszych zakątkach Polski. Każde dziecko może poznać tam tajniki jazdy, nauczyć się czegoś nowego o koniach i poznać nowych przyjaciół o podobnych zainteresowaniach, a także wspaniale się bawić na łonie przyrody.