Bogactwo zwierząt w Biebrzańskim Parku Narodowym

Biebrzański Park Narodowy jest jednym z młodszych parków narodowych – utworzono go w 1993 roku. Jest on jednak wyjątkowy pod wieloma względami. Przede wszystkim – jest to największy taki park w Polsce, powierzchnia prawie 600 kilometrów kwadratowych sprawia, że próba choćby pobieżnego zwiedzenia parku w ciągu jednego dnia zdecydowanie nie wydaje się realna. Stąd dość duże zapotrzebowanie na noclegi w Biebrzańskim Parku Narodowym – tylko planując kilkudniowy pobyt będziemy w stanie zobaczyć znaczną część tamtejszych atrakcji.

Wśród najciekawszych lokatorów Biebrzańskiego Parku Narodowego warto wymienić łosie – obecnie jest ich tam około 400 sztuk, a co ciekawe – tylko na tym terenie przedwojenna populacja łosi zdołała przetrwać wojenną zawieruchę. Biebrza to jednak nie tylko duże zwierzęta, ale przede wszystkim ptactwo. Znajdziemy ich tam prawie 300 gatunków, w tym takie jak orlik krzykliwy, widoczny w emblemacie parku batalion, żuraw, puchacz, rybitwa białoskrzydła i białowąsa, oraz sowa błotna. Jeśli wolimy jeszcze mniejszych przedstawicieli gatunków latających – na terenie Parku naliczono ponad 700 gatunków motyli – ciężko znaleźć inne miejsce gdzie możemy zobaczyć ich aż tyle.

Czy zatem jakikolwiek miłośnik przyrody będzie się w stanie oprzeć spędzeniu kilku dni w ciszy i spokoju oferowanych przez Biebrzański Park Narodowy? Jeśli też jesteście przekonani że nie, to nie pozostaje nam nic innego jak tylko zaprosić wszystkich by rezerwowali noclegi w Biebrzańskim Parku Narodowym!