Nocleg w Krakowie

Kraków to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast w Europie. Przyciąga nie tylko przybyszów z najodleglejszych zakątków świata, ale także działa elektryzująco na mieszkańców innych, także tych dużych, polskich miast.

Kraków to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast w Europie. Odwiedzają go nie tylko obcokrajowcy, ale także mieszkańcy polskich miast, również tych największych. Magnetyzm Krakowa jest tak ogromny, że niektórzy przejeżdżają setki kilometrów, by pospacerować po Wawelu oraz Rynku Głównym, przekąsić coś, zrobić zakupy i wrócić do domu. Jednak w większości przyjezdni decydują się na noclegi w Krakowie.
Na spektrum wyboru na pewno nie można narzekać. Na początek: hotele. Oferta ta skierowana jest jednak głównie do bardziej zamożnych turystów, uwzględniając fakt, że przeciętnie sytuowany przybysz z zachodu Europy z założenia kwalifikowany jest do ich grupy. Zaoszczędzić można korzystając z usług jednego z sieci działających w Krakowie z powodzeniem hosteli Są to miejsca, które z pewnych formalnych względów nie mogą (bądź nie chcą), być hotelami, często oferując porównywalny komfort zakwaterowania. Ceny za noc są bardzo zróżnicowane, zwłaszcza ze względu na liczbę osób zakwaterowanych w wynajmowanym pokoju, która waha się od 1 do nawet kilkunastu. Są także apartamenty, mniej lub bardziej luksusowe, wynajmowane niekiedy wyłacznie latem, czyli w okresie wzmożonego ruchu turystycznego. Wreszcie Kraków jako czołowy polski ośrodek akademicki, często gości studentów z innych miast, którzy znajdują nocleg u swoich znajomych.