Łowisko Nekielka

Wędkarze z Wielkopolski doskonale znają to miejsce. Wielu z nich twierdzi, że to jedno z najlepszych komercyjnych łowisk karpiowych w tym regionie.
Łowisko Nekielka, bo o nim tu mowa, jest świetnie zorganizowane i zaopatrzone w niezbędną do wędkowania infrastrukturę.
Właściciele łowiska pomyśleli o wielu udogodnieniach, które czynią ten akwen przyjaznym i godnym polecenia miejscem.
Wyznaczone stanowiska, z których niektóre osłonięte są drzewami, toalety, parking dla zmotoryzowanych gości oraz telefoniczna lub mailowa rezerwacja miejsc – to walory jakie wciąż nie są jeszcze standardem w wielu podobnych miejscach.
A przed wszystkim jest to znakomity obszar do obcowania z naturą.
Nekielka jest zbiornikiem żwirowym o głębokości od jednego do czterech metrów, bogatym w faunę i florę wodną i oczywiście zapewniającym niezapomniane przeżycia wędkarskie.
Brzegi łowiska są odkryte, natomiast wodę wzdłuż brzegów porasta trzcina, która jest naturalnym środowiskiem bytowania ptactwa wodnego.
Dno zaś jest częściowo twarde lub nieznacznie muliste, a częściowo porośnięte.
Akwen ten, poza karpiami, zamieszkuje kilka innych, popularnych gatunków ryb – płoć, okoń, szczupak, zdarza się sum, a czasami sandacz. Spotkać tu można okazy karpia o wadze dochodzącej do 20 kg, a nawet wagę tą przekraczających.
Tak więc, gdy podróżujecie na trasie Poznań – Września, a nie znacie jeszcze tego szczególnego miejsca, warto zboczyć na chwilę z trasy i tutaj się zatrzymać. Później, już z pełnym przekonaniem o tym, że Łowisko Nekielka to łowisko dla Ciebie stworzone – wybierz się na relaks i wędkowanie.