Łowisko karpiowe jezioro Smolno

Idealne miejsce dla miłośników wędkarstwa
Łowisko na jeziorze Smolno może zachwycić niejednego amatora wędkarskich przygód. Otoczone lasem i terenem podmokłym pozostaje dzikie i praktycznie odcięte od cywilizacji. Dotrzeć do łowiska możemy malowniczą, leśną drogą. Położenie jeziora i trudno dostępna linia brzegowa czynią to miejsce wyjątkowym i urokliwym. Drugim atutem łowiska jest czysta jak kryształ woda pełna ryb. Smolno to łowisko karpiowe, ale oprócz dorodnych i pięknie wybarwionych karpi, złowić tu można węgorza, amura, sandacza, leszcza, okonia, szczupaka czy lina.

Ekskluzywne łowisko w leśnej głuszy
Jezioro Smolno to zbiornik polodowcowy, o powierzchni około 17 ha, usytuowany na terenie województwa zachodniopomorskiego, w gminie Wałcz, między miejscowościami: Szwecja i Zdbice. Na terenie łowiska znajduje się pięć pomostów do wędkowania. Dwa z nich dostępne są z brzegu, do pozostałych możemy dotrzeć łódką. Przy wjeździe na łowisko możliwe jest biwakowanie. Możemy tu wynająć drewnianą chatkę, wyposażoną we wszystko, co niezbędne do przetrwania w leśnej głuszy. Na pomostach postawione są duże wojskowe namioty, które również zapewniają schronienie wędkarzom.

Łowisko karpiowe jezioro Smolno nie należy do najłatwiejszych. Zbiornik jest dosyć głęboki i ma bardzo zróżnicowane dno. Woda łowiska obfituje w naturalny pokarm. W głębinach zatopione drzewa i gałęzie są dużym wyzwaniem dla wędkarskiego sprzętu. Wszystkie te trudności są jednak do przezwyciężenia, a satysfakcja z połowu jest gwarantowana.