Bez wychodzenia z domu, bez zbędnego poszukiwania biur podróży, a zwłaszcza dużo szybciej możemy teraz kupić bilety lotnicze, które pozwolą nam na odbycie podróży samolotem. Jak to możliwe? Wystarczy posiadać w domu dostęp do Internetu, a większość naszych problemów z zakupem i rezerwacją biletów lotniczych można uniknąć.

W polskim Internecie można odnaleźć kilkanaście dobrze prosperujących stron internetowych, które oferują tanie bilety lotnicze . Za pomocą kilkunastu kliknięć myszką możemy mieć wykupiony bilet do niemalże każdego miejsca na ziemi.

Jednak, dzisiaj skupimy się na odbywaniu lotów pasażerskich na kursie między dwoma rejonami świata. Zatem będą to linie lotnicze , które poruszają się pomiędzy Polską, a Wielką Brytanią.

W przybliżeniu tak podróż trwa ok. 2 godzin, ale wszystko zależy przede wszystkim do jakiego miejsca w Wielkiej Brytanii chcemy się udać. Przykładem może być Liverpool do którego polecimy nieco ponad godzinę, a już całkiem inna sprawa to Belfast gdzie polecimy 2,5h.

Ceny biletów na chwilę obecną są bardzo korzystne, a częstotliwość lotów do obszarów Wielkiej Brytanii bardzo wysoka. Nawet nie wspomnę o takich miejscach jak Londyn do którego lata kilkanaście samolotów każdego dnia, ale także do o wiele mniej uczęszczanego Belfastu lata samolot dwa razy w tygodniu. Dzięki rozbudowie portów lotniczych takich jak Katowice lub Wrocław można zauważyć znacznie lepszą sytuację w kwestii opóźnień samolotów, które zostały znacznie zminimalizowane.