Weekend w Sztokholmie

W związku z powstawaniem i rozwojem tanich linii lotniczych coraz bardziej popularne stają się weekendowe podróże za granicę. Rewelacyjne oferty sprawiają, że niedużym nakładem finansowym można zwiedzić całą Europę. Do najczęściej wybieranych kierunków należy między innymi Szwecja. Popularne w Polsce tanie linie lotnicze mają w swojej ofercie wspaniałą okazję – Loty Kraków Sztokholm w niskiej cenie. Jest to wspaniałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy szukają możliwości spędzenia kilku dni za granicą.

Przelot i noclegi

Niestety, noclegi w Szwecji bywają dość drogie. W przybliżeniu, koszt noclegu jednej osoby to wydatek około 150-200 złotych. Koszty noclegów rekompensują wspomniane wcześniej przeloty. Bezpośrednie loty Kraków Sztokholm można wykupić już od 80 zł w jedną stronę.

Jedzenie

Będąc w Sztokholmie nie można nie skorzystać z różnorodnej oferty food truck’ów. Popularnym składnikiem wielu potraw jest tam, jak nietrudno się domyślić, ryba przyrządzona na wiele różnych sposobów.

Atrakcje

W sezonie letnim turyści najczęściej spędzają czas na wolnym powietrzu, rozkoszując się wspaniałą atmosferą i uczestnicząc w organizowanych przez miasto atrakcjach. Zimą również jest tam co robić – w mieście znajduje się kilkadziesiąt interesujących muzeów.

Sztokholm to wspaniałe, piękne miasto, idealne na kilkudniową wycieczkę. Lot samolotem trwa tylko dwie godziny a ceny biletów są bardzo przystępne. Podróżując do Szwecji trzeba mieć jednak na uwadze typowe dla krajów skandynawskich dość wysokie ceny noclegów i jedzenia.