Bruksela – poczuj się jak prawdziwy polityk

Wraz z wejściem Polski do struktur Unii Europejskiej, trasa Polska-Bruksela z dnia na dzień stała się jednym z najbardziej obleganych połączeń lotniczych. Loty z Warszawy do Brukseli, a także loty Kraków Bruksela zapełniły się polskimi eurodeputowanymi, ich licznymi asystentami i rodzinami. Bardzo prawdopodobne jest więc, że wybierając loty Kraków Bruksela usiądziemy w samolocie obok kogoś, kogo tego samego dnia wieczorem obejrzymy przemawiającego w wieczornym programie informacyjnym.

Jeśli jednak nie jesteśmy miłośnikami polityki i kwestia, że Bruksela jest siedzibą instytucji Unii Europejskiej, Euroatomu oraz NATO nie robi na nas wrażenia, to i tak z pewnością znajdziemy tam mnóstwo rzeczy które nas zafascynują na tyle, że może to będzie pierwszy, ale nie jedyny nasz lot do Brukseli? Stolica Belgii oraz Unii Europejskiej zachęca nas bowiem do odwiedzin choćby swoimi licznymi zabytkami. Wśród tych najważniejszych, bez zwiedzenia których nie ma co się spieszyć z powrotem do Polski warto wymienić w szczególności historyczne centrum miasta z kamienicami z XVIII, Dom Króla (Maison du Roi) z XIX wieku, oraz Pałac Narodów (Palais de la Nation) – siedzibę parlamentu.
Na małe zakupy warto wybrać się na Pasaż św. Huberta z 1847 roku, a po długim i wyczerpującym dniu przystanąć na chwilę w Kościele Świętych Jana i Etienne aux Minimes, wyciszyć się na moment i przygotować na kolejny dzień zwiedzania Brukseli. A jeśli chcielibyśmy odwiedzić jakieś muzeum – to szczególnie polecamy Muzeum Kakao i Czekolady!