Kurorty polskiego wybrzeża oferują odwiedzającym mnóstwo atrakcji. Oprócz jednych z najpiękniejszych na świecie plaż, wypoczywający mają do dyspozycji liczne muzea, parki rozrywki oraz ciekawe obiekty przyrodnicze. W wielu miejscowościach znajdziemy zabytkowe latarnie morskie, urokliwe i wciąż działające porty rybackie oraz doskonałe na wieczorne spacery promenady i malownicze mola. Lubiący aktywną turystykę mogą skorzystać z rozbudowanej sieci ścieżek rowerowych lub jednej z licznych atrakcji związanych ze sportami wodnymi i rekreacją na morskich falach.

Bezpośrednio z polską linią brzegową Bałtyku graniczą dwa Parki Narodowe oraz kilka parków krajobrazowych. Jednak nadmorskie kurorty to nie tylko rozrywka. Kilka z nich posiada bowiem status uzdrowisk, a w związku z tym oferują bogatą ofertę leczniczą, rehabilitacyjną czy luksusowe hotele nad morzem.

Najdalej na wschodzie Polski jest Krynica Morska. Urokliwy kurort na wąskim pasku lądu ? Mierzei Wiślanej. Krynica Morska jest miasteczkiem schowanym pośród lasów, otoczonych z dwóch stron wodą.