Kraków przez wiele lat był centrum naszego kraju, najważniejszym miejscem nie tylko w rejonie, ale także w całym państwie. Ostatnio kojarzony ze smogiem, jest jednak nadal bardzo poważnym potentatem na polskie scenie, zarówno ekonomicznej jak i turystycznej.

Małopolska to bardzo ważny region naszego kraju, najważniejsze miejsce tutaj czyli gród Kraka oferuję zwiedzającym wiele atrakcji. Turystyka w regionie dzieli się na stacjonarną, poświęconą podziwianiu architektury tego starego polskiego miasta oraz aktywną, która zazwyczaj wiąże się z wizytami w miejscach w pobliżu Krakowa. Dla miłośników imponujących budowli mamy zwłaszcza wiele atrakcji. Smok wawelski, Barbakan czy też kilka wspaniałych kościołów to tylko niektóre z nich a nie możemy w tym wypadku bagatelizować także Sukiennic oraz pięknej starówki.

Dojazd do miasta nie należy do trudnych i uciążliwych, z większości dużych miast możemy dostać się z łatwością bezpośrednio do grodu Kraka. Pobyt w mieście także nie powinien należeć do najbardziej kosztownych, jest to zatem świetna okazja dla lubiących turystykę.