Nie ma chyba osoby, która nie lubiłaby tak zwanych długich weekendów. Wydłużone weekendy w środku roku są nie tylko doskonałą okazją, aby odpocząć od pracy i mówiąc kolokwialnie ?doładować akumulatory?, ale też stwarzają wspaniałe warunki do kilkudniowego wyjazdu. Na długi weekend najlepiej wybrać się na wyjazd w kraju. Wybór miejsca nie jest jednoznaczny i oczywisty, gdyż zależy on od naszych preferencji i możliwości finansowych, jakimi dysponujemy.
Podczas długich weekendów zwykle bardzo dużą popularnością cieszą się wyjazdy na mazury, w góry czy nad morze. Jeśli chcemy spokojnie wypocząć z dala od tłumów, warto jest wybierać mniej modne miejsca. Doskonałym pomysłem może w takiej sytuacji okazać się wyjazd na przykład na Suwalszczyznę, na Kaszuby, czy w Bieszczady lub Góry Świętokrzyskie.
Jeśli dysponujemy ograniczonym budżetem, zawsze możemy zorganizować sobie przyjemny biwak, w wynajętym domku letniskowym znajdującym się na łonie przyrody w niewielkiej odległości od naszego miejsca zamieszkania.