Gdańsk Stavanger i Gdańsk Manchester

Pomysł na podróż

Norwegia to kraj pełen cudów natury. Fiordy, góry, olbrzymie wodospady, wielokilometrowe tunele wydrążone wewnątrz skał. To trzeba zobaczyć. Spośród norweskich fiordów, najbardziej znany jest Lysefiord. To nad nim położone są dwie słynne atrakcje turystyczne tego kraju. Preikestolen, inaczej Pulpit Rock, olbrzymia skalna ambona, co roku przyciąga tysiące osób gotowych usiąść nad ponad sześćset metrową przepaścią. To miejsce nie pozwala o sobie zapomnieć. Inną znaną tamtejszą ciekawostką przyrodniczą jest kamień zaklinowany pomiędzy skałami. Wejście na Kjeragbolten, bo to o nim mowa, dostarcza niezapomnianych przeżyć.

Jeśli chcemy zwiedzić Lysefiord, którego nazwę można przetłumaczyć jako: jasny fiord, najlepiej jest polecieć do Stavanger. Stamtąd kursuje prom łączący to niewielkie norweskie miasteczko z fiordem. Dostanie się tam z Polski umożliwia połączenie lotnicze Gdańsk Stavanger.

Nie tylko Norwegia i jej niesamowite atrakcje mogą być celem wycieczki, zaczynającej się na Gdańskim lotnisku. Innym ciekawym połączeniem jest np. Gdańsk Manchester. Odpowiednio wcześnie kupione bilety lotnicze nie są drogie. Warto pomyśleć o wakacjach.