„Dubaj wakacje”- taką frazę wpisałeś w internecie i zarezerwowałeś bilety na podróż tam dla całej rodziny? To poczytaj teraz o Dubaju, jakiego nie znasz i o jakim się nie mówi.

Historie, jakie słyszałeś o tym mieście, przedstawiają je jako jedną z najokazalszych metropolii na świecie, gdzie wszystko musi być najlepsze.
Nie wiesz jednak z pewnością o tym, że rdzenna ludność Dubaju stanowi niespełna 30% wszystkich mieszkańców miasta oraz że napływ obcokrajowców nastąpił tu dopiero, kiedy odkryto i zaczęto wydobywać ropę naftową.
Z pewnością nie słyszałeś też, że miasto powstało na pustyni nad brzegiem morza i że niemal całe zapotrzebowanie miasta na wodę pokrywa się z morskiej wody na zasadzie odsalania. Nie masz też co marzyć o zimnej wodzie z kranu, bo w lecie ma ona nawet 60 stopni Celsjusza. Zastanawiasz się, co się dzieje ze śmieciami? Wywożone są na pustynię. Poza tym, jak przystało na kraj muzułmański, obowiązuje wszechobecna prohibicja, więc zapomnij, że w sklepie dostaniesz alkohol.