Czarter jachtów morskich Bałtyk z pewnością niebawem będzie tak samo popularny wśród Polaków jak rejs nocny promem do Szwecji. Obecnie bardzo wielu Polaków, czy to z powodów zawodowych, czy wakacyjnych decyduje się rozpocząć swoją wycieczkę na polskim Wybrzeżu i popłynąć w rejs do Szwecji zamiast decydować się na lot samolotem do Sztokholmu. Rejs statkiem, podobnie jak jachtem to wielka przyjemność, pod warunkiem, że nie cierpimy na chorobę morską, albo inną tego rodzaju chorobę lokomocyjną utrudniającą podróż.
Jeżeli chodzi o rejs promem, to wynajęcie kajuty może być świetną przygodą, ale nie jest to konieczne, można spędzić całą noc na pokładzie, albo pod pokładem, korzystając z licznych atrakcji, które oferuje organizator rejsu, czyli jest to między innymi strefa gastronomiczna, a także możliwość posłuchania koncertu czy wzięcie udział w wieczorku tanecznym,
Rejs promem to trochę wspomnienie przeszłości, kiedy większość osób woli szybko dolecieć samolotem zamiast zdecydować się na dłuższą wycieczkę, bardzo popularne rozwiązanie z lat 80.