Charmsy, bransoletki – modnie i kolorowo

Bransoletka noszona na nadgarstku, była ongiś amuletem, upominkiem na wyjątkowe okazje, formą informacji o zamążpójściu ale przede wszystkim ozdobą osobistą. I ta postać przetrwała do dzisiaj, doczekała się wielu wersji, od zrobionych z naturalnych surowców, muliny, szkła, po metale szlachetne. Złota bransoletkaMimo dominacji bransolety jako ozdoby, odmienne formy, jak talizman, opieka, określenie związku, przetrwały do dzisiaj w pewnym ukryciu. Bransoletki z muliny popularne wśród młodzieży do dzisiaj pełnią rolę ozdoby wraz ze swoim znaczeniem oznaczającym przyjaźń. Drobne bransoletki z delikatnych nici wydawane w formie podarku zapełniają role ochrony, jak w starożytnych czasach. Czy dziś coraz bardziej znane charmsy, które w formie ozdoby na nadgarstku, pełnią też rolę amuletów sprawczych.

Posrebrzana biżuteria to nie tylko bransoletki i naszyjniki, jak będzie można się przekonać, odwiedzając stronę pod wskazanym odnośnikiem – bransoletki. Jasnym jest, że wstępnie naprowadzamy na dział z bransoletkami, ale w bardzo łatwy sposób można zapoznać się z pozostałą ofertą tego sklepu jubilerskiego.

Na rzemyku, łańcuszku przywieszone są malutkie wisiorki, w formie symboli, mających zapewnić osiągnięcie marzeń lub ochronę. I tak serduszko oznacza, życzenie bądź podgrzanie już istniejącej miłości, smoczek ma zapewnić opiekę dziecka, słonik szczęście, symbol yin-yang równowagę. Jest oczywiście o wiele więcej takich symboli i tylko nasze prośby są granicą ich różnorodności. Kolejnym rodzajem bransoletki są te tak zwane tenisowe. Kategoria wzięła się od sytuacji, która wydarzyła się na mistrzostwach świata w tenisie. Jedna ze znakomitych tenisistek posiadała na nadgarstku biżuterię wykonaną z diamentów ułożonych w szereg, na około nadgarstka. Podczas meczu, ozdoba rozerwała się – przerwano mecz, aby można było pozbierać wszystkie detale bransolety. Od tego czasu ten rodzaj diamentowej bransolety określa się tenisową.