Niewątpliwą atrakcją wielu ośrodków wczasowych jest baza nurkowa. Dotyczy to przede wszystkim obiektów nadmorskich i to tych w ciepłych krajach. Bo faktycznie, ciepła i przejrzysta woda, egzotyka i bogactwo fauny i flory – wszystko to przyciąga fanów podwodnych światów. A jeśli jeszcze uda się znaleźć jakieś doskonałe do eksploracji jaskinie czy wraki zatopionych przed wiekami statków, to dopiero gratka. Nie mówiąc już o zaginionych skarbach…

Baza nurkowa jest również miejscem, w którym można odbyć kurs czy szkolenie na płetwonurka. Instruktorzy organizujący tego typu zajęcia krok po kroku pokażą, na czym polega sztuka nurkowania.
Jeśli ktoś zainteresował się tym sportem, może zacząć właśnie od odwiedzenia takiego obiektu. Baza nurkowa to także miejsce, gdzie można wypożyczyć potrzebny sprzęt, naładować butlę.
Warto sobie uświadomić, że już w Polsce funkcjonują obiekty typu baza nurkowa. Nie trzeba więc daleko podróżować, aby ponurkować. Nasze bazy mamy w zasięgu, więc czasami, kiedy nie dysponujemy zbyt dużą ilością wolnego czasu, odwiedzenie rodzimych obiektów do nurkowania jest bardzo dobrym rozwiązaniem.