Warszawa to popularny cel wycieczek o każdej porze roku. Co istotne, do wyprawy takiej nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Wystarczy odrobina dobrego humoru, szczoteczka do zębów, trochę ubrań i ewentualnie przewodnik turystyczny. Choć to ostatnie nie jest konieczne, ponieważ Stolica Polski oferuje taką mnogość atrakcji, że gdzie by nas nie poniosły nogi, tam znajdziemy coś ciekawego i fajnego.
Atrakcje turystyczne Warszawy to nie tylko monumentalne i robiące wrażenie zabytki, mimo, że tych jest w mieście mnóstwo. Nastawiając się na typowe zwiedzanie na pewno trzeba pamiętać o Starówce i jej obiektach. Centralnym punktem będzie oczywiście w tym miejscu Zamek Królewski, chociaż równie wiele uroku posiadają niepozorne czasem kamieniczki. Stare Miasto jest jednym wielkim zabytkiem i rzucając tu okiem w dowolnym kierunku, spotkamy budynki i widoki zapierające dech w piersiach.
Oprócz tego koniecznie trzeba zobaczyć Park w Łazienkach i Pałac w Wilanowie. Chcąc spędzić czas nieco bardziej aktywnie, warto wybrać przynajmniej jedno z najnowszych osiągnięć miasta. Takie miejsca to chociażby Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik czy Stadion Narodowy. Dobrze będziemy się też bawić wybierając w okresach świątecznych tutejsze jarmarki – bożonarodzeniowy oraz wielkanocny.